Krispy Kreme’in kurucusu Vernon Rudolph, 1933 yılında Paducah Kentucky’de, Fransız bir şeften donat mağazası satın alarak işe başladı. Rudolph yalnızca mağazayı değil aynı zamanda hala çok gizli olan mayalı donat tarifini de satın almıştı.

Birkaç hayal kırıklığından sonra, Rudolph ve 2 çalışanı ellerinde kalan son 25 USD ile Winston-Salem’de bir bina kiralayıp, bakkaldan borç aldıkları malzemeyle donat yapmaya koyuldular. Bir süre 1936 model bir Pontiac’la evlere servis yaptılar. Çok geçmeden insanlar üretimin yapıldığı binaya gelip, sıcak ve taze çıkmış donat alıp alamayacaklarını sormaya başladılar. Talep o kadar büyüktü ki, Rudolph ve arkadaşları binanın duvarına bir delik açıp satış yapmaya karar verdiler. Bu yenilik Krispy Kreme’in pencereden satış geleneğinin başlangıcı oldu ve 13 Temmuz 1937 yılında mağazadan satış başlatıldı.

Evlere servisle başlayıp, pencereden sıcak donat satışı ile farklılaşan Krispy Kreme; Türkiye’deki ilk mağazasını Bağdat Caddesi'nde 2009'da açıyor.

Bugün Krispy Kreme, Türkiye'de İş Gıda çatısı altında başta İstanbul olmak üzere üç şehirde toplam 64 şubede sevenlerine tatlı lezzetler sunuyor. Her geçen gün artan şube sayısı ile taze donat lezzetini daha fazla kişiye ulaştırıyor.

Krispy Kreme mağazalarında onlarca taze donat sizi bekliyor.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.