Krispy Kreme’in kurucusu Vernon Rudolph, 1933 yılında Paducah Kentucky’de, Fransız bir şeften donat mağazası satın alarak işe başladı. Rudolph yalnızca mağazayı değil aynı zamanda hala çok gizli olan mayalı donat tarifini de satın almıştı.

Birkaç hayal kırıklığından sonra, Rudolph ve 2 çalışanı ellerinde kalan son 25 USD ile Winston-Salem’de bir bina kiralayıp, bakkaldan borç aldıkları malzemeyle donat yapmaya koyuldular. Bir süre 1936 model bir Pontiac’la evlere servis yaptılar. Çok geçmeden insanlar üretimin yapıldığı binaya gelip, sıcak ve taze çıkmış donat alıp alamayacaklarını sormaya başladılar. Talep o kadar büyüktü ki, Rudolph ve arkadaşları binanın duvarına bir delik açıp satış yapmaya karar verdiler. Bu yenilik Krispy Kreme’in pencereden satış geleneğinin başlangıcı oldu ve 13 Temmuz 1937 yılında mağazadan satış başlatıldı.

Katar merkezli Almana Group'un 2008 yılında Krispy Kreme ile yaptığı master franchise anlaşması ile Krispy Kreme Türkiye 2009 yılında ilk mağazasını açarak hizmet vermeye başladı.

Bugün Krispy Kreme 32 ülkede,1400’ün üstünde mağazasıyla günlük 10 milyonun üzerinde donat üretmektedir.

Krispy Kreme mağazalarında onlarca taze donat sizi bekliyor.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.